02 Temmuz 2020

Kırbıyık Kimya A.Ş. Lisanslı Anti bakteriyel Dezenfektan Ürünleriyle Otellerin Yanında!

Milli ve yerli üretim hamlesi ilkesi ile kurulan fabrikada ilgili bakanlıkların belirlediği kriterlere yönelik üretimlere başlandı. Tüm destinasyonlarında yer alan oteller ve turizm işletmecilerinin tamamına hitap eden ürün gamı ve kapasitesi göz dolduruyor.

Dünyada corona virüsünden sonra değişen parametreler kimya endüstrisinde yeni bir dönemi de başlattı. Yeni dönemde kimya endüstrisinin en önemli üretim çeşitlerinden biri dezenfektan olarak yerini aldı. Bu çerçevede her yıl yaklaşık 15 milyon ile daha fazla sayıda turistin ziyaret ettiği Antalya'da dezenfektan başta olmak üzere özellikle otellerde tek kullanımlık olarak verilen kişisel bakım ürünlerinin bileşenleri ve ürün kalitesi yeni dönemin formüllerine göre yapılmayı zorunlu kılıyor.

Kırbıyık Holding bünyesinde yer alan Kırbıyık Kimya A.Ş kurduğu kimya fabrikası ile bütün bu gelişmeler çerçevesinde ürünleri üreterek yerli ve milli sermayeye katkı sağlamayı başardı. Sağlık Bakanlığından Biyosidal Ruhsatı alarak ürünlerin tamamında anti bakteriyel ve dezenfekten özelliği öne çıkaran Kırbıyık Kimya A.Ş sektörde en önemli aktörler arasına girmek istiyor.

Bugüne kadar yaptığı girişimler ve yardımlar ile adını tüm Türkiye'de duyurmayı başaran iş insanı Şahin Kırbıyık gelişen süreçle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi ' Ülkemiz corona virüsünden sonra gösterdiği performans ve beraberinde tüm dünyanın Türkiye'ye olan ilgisi yeni yeni iş fırsatlarını doğurmuştur. Bir çok uluslararası global manada ticaret yapan şirketler Çin'den tedarik ettikleri ürünlerin çok daha kalitelisi ve iyisini ülkemizden bulabildiklerini görmüşlerdir. Bu zor ve bir o kadar her sosyal statüde bulunan insanlar için meşakkatli süreci üretim gücümüzle bertaraf ederek yeni düzende haklı yerimizi bir kez daha almak istiyoruz. Henüz turizmle ilgili istenilen seviyeye gelmemiş olmamız bizi umutsuzluğa sevk etmesin, biliyorum ki 'Türk Turizmi' bu zor zamanları aşarak alternatifi olmayan bir destinasyon olduğunu bir kez daha tüm dünyaya kanıtlayacaktır. Önemli olan bu dönemde corona önlemleri çerçevesinde otellerimizi hazırlamaktır. Çok şükür birçok otelimiz corona önlemlerine göre kendini planladı ve misafirlerine güzel bir tatil sunmak için tüm önlemlerini aldı. İşte tatilde misafirlerimizin kullandığı sabundan tutun, el kremine kadar tüm kişisel bakım ürünlerinin içeriğinin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Kırbıyık Holding olarak ilkleri yapan bir şirket olduğumuzdan dolayı Kırbıyık Kimya'yı bu anlayışla yeni dönemin ihtiyaçlarına göre dizayn ederek kurduk.'

Şahin Kırbıyık 'Kırbıyık Kimya A. Ş olarak milli ve yerli üretim hamlesi ilkesi ile faaliyete geçirdiğimiz fabrikamızda bakanlığımızın belirlediği kriterlere yönelik üretimlerimize başladık. Tüm turizm destinasyonlarında yer alan otellerin tamamına hitap eden üretim kapasitemiz bugün itibari en çok aranan ve tercih edilen ürünler arasına girmeyi başarmıştır. Tüm Türkiye’ye vereceğimiz bayiliklerin yanı sıra ortaya çıkan ihracat planlaması bizlere yeni ufuklar açmıştır. Aynı zamanda üniversitelerden konusunda uzman hocalarımız ile büyük bir gurur ve özveriyle yaptığımız Ar- Ge çalışmaları meyvesini vermekte özellikle bir otelin dezenfekten ürünlerinden tutunda, hijyen ve kişisel bakım temizlik ürünlerine kadar tüm ürün gamları fabrikamızda üretilmektedir.' dedi.

Kırbıyık Holding Genel Müdürü Aydın Demiray ise ' Bugüne kadar holdingimizin yönetim kurulu başkanı Şahin Kırbıyık'ın girişimleri sayesinde önemli işlere imza attık. Şahin Kırbıyık biz profesyonel yöneticilere geniş ufuklar açarak başarıya odaklanmamızı sağladı. Bizim felsefemizde başarısızlığa asla yer yoktur. Kimya sektöründe attığımız bu adım kısa sürede karşılığını almış bulunmaktadır. Amacımız günün birinde her evde Kırbıyık Kimya'nın ürettiği bir ürünün olmasını sağlamaktır. Şimdilik yolun başındayız ancak emin adımlar ile ilerliyoruz' dedi.

Kırbıyık Kimya A.Ş genel müdürü Tamer Ertürk bugüne kadar tedarikçilerin yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesinin otel gruplarının ihtiyacı olan ürünleri farklı farklı firmalardan almak zorunda olduklarıdır. Ancak Kırbıyık Kimya, endüstriyel gruptan tutunda, market grubuna, sabundan, buklet grubuna, kâğıt, dezenfekten, solüsyon dâhil her şeyi kendisi üretmektedir’ dedi. Ertürk ‘ Kırbıyık Kimya A.Ş’nin kullandığı ambalajlarda kendi tesislerinde ürettiklerini belirtirken kimya için vazgeçilmez olan etil alkolü de yine kendi tesislerinde üreterek çok önemli bir eksikliği giderdiklerinin altını çizdi.

Diğer Haberler

Türkiye'nin ilk ekolojik ortaokulu!

Devamını Oku

Şahin Kırbıyık: 'Hürkuş gibi olmalıyız'

Devamını Oku

Kırbıyık Kimya A.Ş. Lisanslı Anti bakteriyel Dezenfektan
Ürünleriyle Otellerin Yanında!

Devamını Oku

Kırbıyık Kimya A.Ş'ye Sağlık Bakanlığından Biyosidal Ruhsatı

Devamını Oku

Dezenfektanlar
Hazır

Devamını Oku

Buklet Üretimi ve Dağıtımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Devamını Oku

Biz sözümüzü tuttuk. Kazanmasını bildiğimiz gibi paylaşmasını da bilelim.

Devamını Oku

Antalya'dan Türkiye'ye Üretimin Gücü

Haberin Devamı