22 Mayıs 2020

Kırbıyık Kimya A.Ş'ye Sağlık Bakanlığından Biyosidal Ruhsatı.

Şahin Kırbıyık' Otellerin tüm dezenfektan ürünlerini üretiyoruz.

Kırbıyık Kimya A.Ş Kültür Ve Turizm Bakanlığınca belirlenen kriterlere yönelik çok ciddi üretim hamlesini yerli ve milli olarak başlattı. Sektörde büyük bir üretim eksikliğini gözeterek iş insanı Şahin Kırbıyık tarafından kurulan Kırbıyık Kimya A. Ş Turizm Bakanlığının belirlediği kriterlere yönelik üretim projeksiyonunu tamamladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde, turistik tesislerin "Sağlıklı Turizm Sertifikasyonu" alabilmeleri için kriterler belirlenmesi üzerine şimdi gözler tatil süresi boyunca kullanılacak ürünlere çevrildi. Bu noktadan hareketle Covid 19 ile birlikte hayatımızın her alanında yer almaya başlayan başta dezenfektan olmak üzere temizlik ürünleri büyük bir önem kazanmaya başladı. Bu anlamda bu ürünlerin tamamında anti bakteriyel ve dezenfektan özelliği ön plana çıkıyor.

Kurulduğu günden bu yana sektörün öncü temsilcisi olma yolunda emin adımlar ile milli ve yerli üretim hamlesi başlatan Kırbıyık Kimya A. Ş turizmde hayatı kolaylaştıran ürünlerin büyük bir çoğunluğunu belirlenen standartlara göre üretmeye başladı. 'Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Kurumu Biosidal Daire Başkanlığı' tarafından verilen 'Biyosidal Ruhsatını' da alarak bu anlamda anti bakteriyel üretim yapan konuma gelen Kırbıyık Kimya A.Ş ürün gamında bir otelde kullanılacak dezenfektan başta olmak üzere , kişisel bakım ve hijyen ürünlerinin tamamını tek bir çatı altında üretmeyi başardı.

Bu süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Kırbıyık Kimya A. Ş yönetim Kurulu Başkanı Şahin Kırbıyık ' Ülkemiz ve tüm dünya umuyorum bu zor günleri çok kısa sürede atlatmayı başaracaktır. Ekonomik olarak zor günlerden en az zararla çıkmak yeni bir dünya düzenine sağlayacağımız uyumla gerçekleşecektir. Bu anlamda Kültür Ve Turizm bakanlığımızın oteller için belirlediği kriterlerin süratle hayata geçirilmesi, bu sezonun bir kısmını kurtaracağımız manası taşımaktadır. Bu çerçevede Kırbıyık Kimya A. Ş olarak milli ve yerli üretim hamlesi ilkesi ile faaliyete geçirdiğimiz fabrikamızda bakanlığımızın belirlediği kriterlere yönelik üretimlerimiz devam ediyor. Tüm turizm destinasyonlarında yer alan otellerin tamamına hitap eden üretim kapasitemiz bugün itibari ile en pik noktaya gelmiştir. Büyük bir gurur ve özveriyle yaptığımız Ar- Ge çalışmaları meyvesini vermekte özellikle bir otelin dezenfektan ürünlerinden tutunda , hijyen ve kişisel bakım temizlik ürünlerine kadar tüm ürün gamları fabrikamızda üretilmektedir.' dedi.

Kırbıyık Kimya A.Ş yönetim kurulu başkanı Şahin Kırbıyık açıklamasının devamında ' Turizm ülkemizin gayrı safi milli hasılasına çok önemli ölçekte katma değer sağlamaktadır. Bir yılın kaybı bir kaç yılda telafi edilebilir. Tüm turizm bileşenleri ve bakanlığımız el birliği içinde çalışarak bu sezonu olabildiğince kotarmamız gerekmektedir. Sektörde çalışan milyonlarca vatandaşımız ve tüm turizm paydaşları normalleşmeyi ve sezonun açılmasını dört gözle bekliyor. Bunun için bakanlığımızın ortaya koyduğu kriterleri tüm otellerimiz hayata geçirmek durumundadır. Bugün ortaya çıkan bu tabloda Kırbıyık Kimya A. Ş gerçekleştirdiği üretimle otellerin ve tatil merkezlerini iyi bir partneri durumuna gelmiştir. Hayatımızın normalleşmesi bizlerin bu yeni dünya düzenine göre adapte olarak pozisyon belirlemesine bağlıdır. Ticari bütün beklentileri bir yana bırakarak bir memleket sevdalısı olarak süratle bu kriterlerin hayata geçmesi için elimizden gelen her türlü kolaylığı sunacağımızdan kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacağı unutulmasın' dedi

Diğer Haberler

Türkiye'nin ilk ekolojik ortaokulu!

Devamını Oku

Şahin Kırbıyık: 'Hürkuş gibi olmalıyız'

Devamını Oku

Kırbıyık Kimya A.Ş. Lisanslı Anti bakteriyel Dezenfektan
Ürünleriyle Otellerin Yanında!

Devamını Oku

Kırbıyık Kimya A.Ş'ye Sağlık Bakanlığından Biyosidal Ruhsatı

Devamını Oku

Dezenfektanlar
Hazır

Devamını Oku

Buklet Üretimi ve Dağıtımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Devamını Oku

Biz sözümüzü tuttuk. Kazanmasını bildiğimiz gibi paylaşmasını da bilelim.

Devamını Oku

Antalya'dan Türkiye'ye Üretimin Gücü

Haberin Devamı